DENİZLİ ÇARDAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DKAB Öğretmen Gelişim Eylem Planı Ekim Ayı Faaliyeti Gerçekleştirildi

DKAB Öğretmen Gelişim Eylem Planı Ekim Ayı Faaliyeti Gerçekleştirildi

DKAB Öğretmen Gelişim Eylem Planı Ekim Ayı Faaliyeti Gerçekleştirildi.      

DKAB Öğretmen Gelişimi Eylem Planı faaliyetleri kapsamında ilçemizde bulunan DKAB öğretmenleri işbirliği ile ekim ayı konusu "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Din, Ahlak ve Değerler alanındaki seçmeli derslerin  (Kur'an-ı Kerim, Peygamberimiz'in (Sav.) Hayatı, Temel Dini Bilgiler) öğretim programlarının mukayeseli olarak bütüncül bir yaklaşımla incelenmesi, bu derslerin öğretiminde yaşanan genel sorunlar ve çözümüne yönelik öğretmen yaklaşımları. " Hususunda katılımcı öğretmenlerimiz arasında DKAB dersleri ve seçmeli derslerin işlenmesinde yaşanılan sorunlar ve ders etkinliklerinin verimini artırmak adına örnek uygulama ve etkinliklerin incelenmesi gerçekleştirildi.

 

TAKVİM

EYLEM TÜRÜ

EYLEM/KONU

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYET

GÖREVLİ ve SORUMLULAR

KATILIMCI SAYISI

23 EKİM 2019

Konferans, Panel, Söyleşi, Seminer, Kurs Dinliyoruz

&

Uygulama, Düşünce, Sunum, İyi Örnek Paylaşıyoruz.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Din, Ahlak ve Değerler alanındaki seçmeli derslerin  (Kur'an-ı Kerim, Peygamberimiz'in (Sav.) Hayatı, Temel Dini Bilgiler) öğretim programlarının mukayeseli olarak bütüncül bir yaklaşımla incelenmesi, bu derslerin öğretiminde yaşanan genel sorunlar ve çözümüne yönelik öğretmen yaklaşımları.

Görevli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Hatice KORUKCU, koordinatörlüğünde Din, Ahlak ve Değerler alanındaki seçmeli dersler programları hakkında sunumun yapılması ve ilgili derslerin öğretiminde yaşanılan genel sorunların görüşülmesi gerçekleştirildi.

Çardak İmam Hatip Ortaokulu DKAB Öğretmeni Hatice KORUKCU

3

 

 

 

 

 

 

 

 

04-11-201904-11-2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Emniyet Sokak No2 Çardak/DENİZLİ - 02588512014

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.