DENİZLİ ÇARDAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı) Ekim Ayı Faaliyeti Gerçekleştirildi.

DÖGEP (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı) Ekim Ayı Faaliyeti Gerçekleştirildi.

       Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı" (DÖGEP) projesi kapsamında DÖGEP faaliyetleri Gemiş Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Hatice KORUKÇU koordinatörlüğünde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin katılımı ile Gemiş Ortaokulu Müdürlüğü'nde gerçekleştirilmiştir.

       Ekim Ayı DÖGEP toplantısı 30.10.2020 Cuma günü saat 13.00 da Gemiş Ortaokulu öğretmenler odasında iki öğretmenin katılımıyla yapılmıştır. İlk olarak her bir değer Türk Dil Kurumu'nun web sitesindeki sözlüğünden bakılarak açıklanmış daha sonra Kur'an-ı Kerim'den ve Hadisi Şeriflerden bu değerlerle ilgili pasajlar paylaşılmıştır. Bu değerler hakkında konuşulup, iyi bir öğretmenin temel özelliklerinden birinin de öğrencileri ile aynı seviyeye gelip sevgi ve şefkatle gözlerine bakarak gönüllerine hitap etmesinin öneminden anlatılmıştır. Ayrıca öğrencilerin hayata uyumu ve mesleğe yönlendirilmesi açısından öğretmen ile ilişkilerinin ne kadar önemli olduğu üzerinde durulmuştur. Eğitimde öncelikle kalbi eğiterek başlamanın, içine iman sevgisi yerleştirerek sonuca gitmenin öneminden bahsedilmiştir.

05-11-202005-11-202005-11-202005-11-202005-11-2020

Cumhuriyet Mahallesi Emniyet Sokak No2 Çardak/DENİZLİ - 02588512014

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.