DENİZLİ ÇARDAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı) Kasım Ayı Faaliyeti Gerçekleştirildi.

DÖGEP (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı) Kasım Ayı Faaliyeti Gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı" (DÖGEP) projesi kapsamında DÖGEP faaliyetleri Gemiş Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Hatice SİYAHKAYA koordinatörlüğünde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin katılımı ile Gemiş Ortaokulu Müdürlüğü'nde gerçekleştirilmiştir.

Kasım Ayı DÖGEP toplantısı 03.12.2020 Perşembe günü saat 11.30 da Gemiş Ortaokulu öğretmenler odasında üç öğretmenin katılımıyla yapılmıştır.

Dinimizin ilme, eğitime ve öğretime verdiği önem ayeti kerimelerden araştırılmıştır. İlk ayeti ''oku'' ile başlayan dinimizin bütün ilimlerin öğrenilmesine ve gelişmesine ne kadar önem verdiği anlatılmıştır. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) in eğitim anlayışı, ilim öğrenmeye verdiği önem ve eğitim- öğretim metotları hakkında yaşantısından örnekler verilerek, biz eğitimcilerin eğitim- öğretim yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiği, kısa bir sürede Hz. Peygamberin (s.a.v) çevresindeki insanları nasıl etkilediği onların dini , sosyal, kültürel hayatlarında ne gibi değişimler olduğu örneklerle akıcı bir üslupla anlatılmıştır. Günümüzde  eğitim alanında Hz. Peygamberin sünnetine ne kadar çok ihtiyaç duyduğumuz, ilk önce insanlara örnek olmamız gerektiği daha sonra insanlara  anlatmamızın onlar üzerinde etkili olacağı, Hz. Peygamberin (s.a.v) hayatında da bunun böyle olduğu, etkili ve başarılı bir eğitimin de buradan geçtiği anlatılmıştır. Son olarak peygamberimizin ilme, eğitim ve öğretime verdiği önemi anlatan hadisi şerifler okunarak toplantı sona ermiştir.

04-12-202004-12-202004-12-202004-12-2020

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Emniyet Sokak No2 Çardak/DENİZLİ - 02588512014

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.