DENİZLİ ÇARDAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı) Mart Ayı Faaliyeti Gerçekleştirildi.

DÖGEP (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı) Mart Ayı Faaliyeti Gerçekleştirildi.

Eylemin Konusu: Din eğitimi ve öğretimi sürecinde bir eğitim yöntemi olarak drama, etkili oyunlar ve etkinliklerin kullanımı ve kullanım alanları.

Eylem Türü: Kitap ,Makale, Hikaye, Şiir, Film Okuyoruz ve Değerlendiriyoruz.

Paydaşlar: İlçemiz DKAP öğretmenleri

Katılımcı Sayısı: 2

Yapılış Tarihi: 03/03/2021

Anlatan Kişi: Nermin KESKİN /Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

Etkinlik Özeti: Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan ''Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Planı''(DÖGEP) projesi kapsamında DÖGEP faaliyetleri Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Nermin KESKİN koordinatörlüğünde diğer öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Mart ayı DÖDEP toplantısı 03/03/2021 Çarşamba günü saat 13.30' da Çardak Ortaokulu öğretmenler odasında iki öğretmenin katılımıyla yapılmıştır.

İlk olarak din eğitimi ve öğretimi  hakkında bilgi verildi. Daha sonra bu eğitimin daha yararlı şekilde nasıl yapılacağı üzerinde duruldu. Ders sırasında yapılacak oyunlar ve etkinlikler belirlendi. Drama, oyunlar ve etkinlikler hakkında  kitaplar, makaleler, hikayeler, şiirler incelenerek değerlendirildi. 

16-03-202116-03-202116-03-2021

Cumhuriyet Mahallesi Emniyet Sokak No2 Çardak/DENİZLİ - 02588512014

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.