DENİZLİ ÇARDAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı) Nisan Ayı Faaliyeti Gerçekleştirildi.

DÖGEP (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı) Nisan Ayı Faaliyeti Gerçekleştirildi.

Eylemin Konusu: Öğretmenlerin mesleki gelişimi ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri açısından Temel İslam Bilimlerine ait kaynaklardan yararlanma, bu kaynakları okuma, anlama ve yorumlama tenikleri ve yöntemleri.

Eylem Türü: Kitap ,Makale, Hikaye, Şiir, Film Okuyoruz ve Değerlendiriyoruz.

Paydaşlar: İlçemiz DKAP öğretmenleri

Katılımcı Sayısı: 2

Yapılış Tarihi: 05/04/2021

Anlatan Kişi: Nermin KESKİN /Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

Etkinlik Özeti:Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan ''Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Planı''(DÖGEP) projesi kapsamında DÖGEP faaliyetleri Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Nermin KESKİN koordinatörlüğünde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Cennet AKBAL'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Nisan ayı DÖDEP toplantısı 05/04/2021 Pazartesi günü saat 13.40' da Çardak Ortaokulu öğretmenler odasında iki öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

İlk olarak öğretmenlerin mesleki açıdan kendilerini geliştirebilecekleri kaynaklar tespit edildi. Temel İslam Bilimler kaynakları hakkında görüş alışverişi yapıldı. Daha önce bu kaynakları okuyup okumadıkları soruldu. Bu kaynaklar ve yazarlar hakkında makale ve kitaplar araştırıldı. Diğer toplantıya kadar kaynaklar üzerinde okumalar ve çalışmalar yapılacağı belirtildi.

05-05-202105-05-2021

Cumhuriyet Mahallesi Emniyet Sokak No2 Çardak/DENİZLİ - 02588512014

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.